WYNIKI ORAZ LISTA RADNYCH

Frekwencja: 52,60%. Większość mieszkańców wzięła udział w wyborach. Udało nam się osiągnąć super wynik – wyższy niż średnia w województwie. Gratuluję – to Wasz sukces.

Sława Umińska-Duraj otrzymała rekordową ilość – 15 018 głosów66,45%. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Polaczek uzyskał 4 903 głosów (21,69%), Zenon Przywara z KWW Stowarzyszenia Nasze Piekary zdobył 2 144 głosów (9,49%), a Tomasz Cisek – kandydat Śląskiej Partii Regionalnej uzyskał 537 głosów (2,38%).
(infografika numer 1)

Rada Miasta Piekary Śląskie będzie przedstawiać się następująco: 14 radnych KWK Sławy Umińskiej-Duraj, 5 radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz 4 radnych KWW Stowarzyszenia Nasze Piekary.

Osobiście zdobyłem 406 głosów, za które serdecznie dziękuję!

rada


Na dole wykres przedstawiający poparcie dla poszczególnych radnych, którzy zasiądą w Radzie Miasta.
(infografika numer 2)

Aktualna kadencja będzie nieco dłuższa – bo zamiast czterech będzie trwała aż pięć lat. Prezydent Sława Umińska-Duraj zgodnie z nowymi przepisami może pełnić funkcję tylko przez dwie kadencje, a więc maksymalnie 10 lat.

Wspierajcie nas, ale także przyglądajcie się naszej pracy i ją recenzujcie. Liczymy na Wasze pomysły, ale także na uwagi krytyczne. Mając większość w Radzie Miasta łatwo się zachłysnąć i zapomnieć o konieczności postrzegania problemu z różnych punktów widzenia. Liczymy na Was, na współpracujących z nami radnych Naszych Piekar i… opozycję. Oby była merytoryczna i skupiona na wspólnym celu jakim jest rozwój Piekar Śląskich. Z doświadczenia wiemy… że największe trudności przynosi rok wyborczy, więc kto wie… może przed nami dobre cztery lata.

danielNa koniec podziękowania

Gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział w niedzielnych wyborach. Sława Umińska-Duraj wygrywa w pierwszej turze. Dogrywki nie będzie.

Chciałbym serdecznie podziękować ludziom, którzy byli blisko mnie przez ostatni okres. 🙏🙏

▶
 Na początek dziękuję osobom, dzięki którym wybrałem taką ścieżkę w życiu. Są to nauczyciele, którzy zawsze wspierali mnie podczas wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta i pomagali rozwijać się społecznie przez te wszystkie lata.

▶ Dziękuję dla moich najbliższych za waszą cierpliwość, pomoc i rady.

▶ Dziękuję osobom, którzy stresowali się bardziej niż ja w oczekiwaniu na wyniki.

▶ Dziękuję osobom, które pozwoliły mi udostępnić na swoich terenach moje plakaty i banery.

▶ Dziękuję rodzinie, przyjaciołom, znajomym, którzy wspierali mnie przez okres kampanii. Przede wszystkim tym, którzy udostępniali moje posty i informacje na mój temat, to dzięki Wam dotarłem do większej ilości ludzi.

▶ Dziękuję osobom, którzy pomagali mi w pracy na ulicy i w roznoszeniu materiałów.

▶ Dziękuję 406 osobom, które oddały na mnie głos. To dzięki Wam mogę się spełnić w roli radnego.

▶ Dziękuję wszystkim kandydatom do Rady Miasta z KWW Sławy-Umińskiej-Duraj. Wykonaliście wspaniałą pracę.

▶ Dziękuję po prostu wszystkim osobom, którzy wierzyli we mnie i mi kibicowali!

▶ Dziękuję za każde MIŁE SŁOWO!

Obiecuję, że nie nie zmarnuję kredytu zaufania. Razem dalej zmieniamy Piekary Śląskie! 🙏

prezydentrada
infografiki: https://www.krzysztofturzanski.pl/Spodobało się? Podziel się z innymi!

Daniel Pliszka © Copyright 2018